WYDARZENIAW CH Bielawy pokażą, jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka po powrocie do szkoły

Z lokalnymi służbami zadbamy o bezpieczny powrót dzieci do szkoły

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego warto przypomnieć dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa  i poruszania się po mieście. Pomoże w tym wydarzenie organizowane w Centrum Handlowym Bielawy już 7 września.

Najbliższa sobota zapowiada się emocjonująco, ale przede wszystkim pouczająco! Wszystko dzięki organizowanej w naszym centrum akcji „Bezpieczny powrót do szkoły”, w ramach której odbędą się prelekcje z toruńskimi służbami, m.in. ze Strażą Pożarną, ratownikami medycznymi, policją i Strażą Miejską. 

W trakcie spotkań z mundurowymi rodzice dowiedzą się, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Z kolei najmłodsi będą mogli poznać podstawowe zasady reagowania w kryzysowych sytuacjach, które mogą wydarzyć się w szkole, na podwórku czy na ulicy. 

Pomogą w tym szkolenia z pierwszej pomocy i pokazy resuscytacji na fantomie, które odbędą się zarówno na pasażu naszego centrum, jak i na zewnątrz, wykłady na temat bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego, a także interaktywne gry i zabawy, do których zaprosimy dzieci oraz ich rodziców. Co więcej, na parkingu przed CH Bielawy w godz. 11.00-12.00 stanie prawdziwy wóz strażacki, którego wnętrze będą mogli eksplorować mali torunianie, poznając przy tym tajniki pracy strażaków. 

To nie koniec wrażeń! Nasze centrum odwiedzi też radosny, choć nieco gapiowaty Minionek, nie może więc zabraknąć fanów tej kultowej bajki.  Żółty stwór zapewni nie tylko rozrywkę maluchom i zapozuje z nimi do pamiątkowego zdjęcia, ale udzieli wielu praktycznych porad najmłodszym. Nad wszystkim będą czuwać jak zwykle animatorzy z Akademii Rozwoju Anny Kruszyk z Torunia. 

Spotkania ze służbami odbędą się w godz. 11.00-16.00 przy Strefie Smacznie oraz na parkingu CH Bielawy. Wstęp wolny.