WYDARZENIADzień Dziecka w świecie LEGO Dinozaurów

Jak świętować Dzień Dziecka, to na całego! Dlatego już 31 maja oraz 1 czerwca, wszystkie dzieci przeniesiemy do świata klocków LEGO® i… odległej ery mezozoiku. Podczas wydarzenia „LEGO® Dinozaury”, które odbędzie się w Centrum Handlowym Bielawy najmłodsi będą mogli cofnąć się w czasie, odtworzyć z klocków prehistoryczne gady czy rywalizować o miano najlepszego budowniczego.

Przez dwa dni w godz. 11.00-19.00 na najmłodszych czekać będzie kilka stref szalonej zabawy, a w każdej z nich dopasowane do ich wieku i zainteresowań atrakcje.

W pierwszej strefie zaprosimy do ekscytującej podróży śladami przeszłości. Dzieci będą mogły wcielić się w archeologa, wziąć udział w wykopaliskach i ułożyć z klocków LEGO szkielety groźnych dinozaurów - Stegozaura i Triceratopsa. Powstanie również wyjątkowa układanka - mozaika, na którą złoży się aż pół miliona kolorowych klocków, dokładanych podczas wspólnej zabawy przez dzieci.

W drugiej strefie pod okiem animatorów dzieci będą tworzyć konstrukcje nawiązujące do epoki dinozaurów, a następnie prezentować je na scenie. Najbardziej kreatywne pomysły zostaną nagrodzone nagrodami – niespodziankami!

Z myślą o najmłodszych budowniczych wydzielona zostanie natomiast strefa LEGO Duplo, gdzie maluchy będą mogły wyczarować swoje pierwsze budowle, a podczas inspirujących ćwiczeń poznać literki, cyfry, kształty oraz kolory.

Z kolei rodzice dowiedzą się od animatorów, w jaki sposób zabawa klockami może stymulować dziecięcą wyobraźnię i kreatywność, rozwijać koordynację ruchową, doskonalić umiejętności manualne, intelektualne oraz społeczne.

Kraina „LEGO Dinozaury” zlokalizowana będzie na terenie całego CH Bielawy. 31 maja oraz 1 czerwca w wielkim budowaniu wezmą udział dzieci wraz z rodzicami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy!